Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo

II Turniej Tańców Polskich “O Złoty Kłos Lisiecki”

Całą sobotę 14 października 2017 r. hala w Liszkach tętniła gwarem, radością, muzyką i tańcem tak bliskimi naszemu sercu – nam Polakom. Podziwialiśmy najpiękniejsze polskie tańce narodowe w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. II Turniej Tańców Polskich „O Złoty Kłos Lisiecki” to impreza, która już po raz drugi została zorganizowana w Liszkach przez Stowarzyszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lisiecka oraz Gminę Liszki w Liszkach. W tym roku było to wydarzenie o zasięgu międzynarodowym.

W turnieju wzięło udział 61 par, w tym 7 par z Zespołu Pieśni i Tańca „Świtezianka” z Wilna. Do Liszek przyjechały pary z Wilna, Gdańska, Malborka, Starego Pola, Bielska – Białej, Dobczyc, Niewiadowa, Łazów, Liszek i Krakowa. Turniej rozpoczął się uroczystym polonezem wykonanym przez tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” oraz wszystkich uczestników. Następnie do wieczora trwały finały w różnych kategoriach wiekowych i klasach. Na widowni zasiadły rodziny i przyjaciele uczestników, mieszkańcy naszej gminy, gmin sąsiadujących i Krakowa oraz zaproszeni goście. Na spragnionych i głodnych czekały ciasta i ”chłopski – lisiecki stół” przygotowane przez rodziców dzieci
z Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”.

Wszyscy uczestnicy turnieju dzięki wsparciu wielu sponsorów zostali obdarowani upominkami a najlepsi wyjechali z pucharami i medalami. Cieszymy się, że tak wiele par przyjechało do Liszek i dziękujemy gościom za obecność oraz wspólne kultywowanie naszych Polskich tradycji.

Podczas turnieju Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” zaprezentował się w tańcach z regionu Krakowskiego a w turnieju wystartowało 14 naszych par. Po raz pierwszy na turnieju zatańczyły nasze przedszkolaki, które z dużym wdziękiem zatańczyły polkę i zajęły miejsca na podium.

Oto jakie wyniki osiągnęły nasze pary w turnieju:

Kategoria przedszkolaki:
I miejsce: Kinga Owca i Szymon Steczko
II miejsce: Natalia Soból i Mariusz Galos
III miejsce: Milena Dymek i Igor Malik

Kategoria I debiut:
II miejsce: Antonia Podsiadło i Krzysztof Steczko
III miejsce: Maria Hans i Jan Hans
IV miejsce: Julia Nowak i Jakub Różański
VII miejsce: Laura Bałazińska i Maciej Kruk

Kategoria I C1:
III miejsce: Łucja Siejka i Franciszek Brzeziński

Kategoria II A2:
II miejsce: Małgorzata Witalec i Michał Berbeć

Kategoria II B2:
II miejsce: Zofia Brzezińska i Paweł Tabor
III miejsce: Angelika Lenart i Piotr Soból

Kategoria II C2:
I miejsce: Gabriela Dyjach i Antoni Kapusta
VIII miejsce: Paulina Figuła i Szymon Wąsowicz

Kategoria III B3 i III open:
I miejsce zajęli Dorota Sikora i Wiktor Kasprzycki oraz uzyskali awans do wyższej klasy – A
Stowarzyszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lisiecka dziękuje Panu Wójtowi Pawłowi Misiowi za życzliwość i wsparcie w organizacji II Turnieju Tańcó1)w Polskich „O Złoty Kłos Lisiecki” wydarzenia, które już na stałe wpisuje się w kalendarz gminnych imprez. Słowa uznania płynące ze strony przybyłych na turniej gości oraz komisji ds. Tańców2) Polskich Polskiej sekcji CIOFF® – merytorycznego patrona turnieju oraz sędziów3) świadczą o tym, że impreza została przygotowana na wysokim poziomie organizacyjnym i artystycznym.

Dziękujemy wszystkim gościom, tancerzom oraz miłośnikom tańców4) polskich, którzy tego dnia przybyli do Liszek, aby wspólnie cieszyć się pięknem tańców5) polskich