Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Z życia Zespołu

„Ziemia Lisiecka” ponownie na Podium!

Pomimo pandemii w Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” rok 2020 z folklorem i kulturą ludową cały czas trwa. Obecnie działamy bardziej wirtualnie niż na żywo, ale cały czas zbieramy żniwa naszej pracy. Tym razem talent naszych młodych tancerek i tancerzy doceniło jury w XII Międzynarodowym Konkursie Internetowym DIGI – TALENTY LATO 2020, którego organizatorem jest Fundacja Inicjatywa w ramach projektu Kalejdoskop Talentów. W konkursie wzięły udział zespoły z różnych krajów.

Grupa reprezentacyjna naszego zespołu została laureatem I stopnia, co oznacza, że zajęła I miejsce
w konkursie w swojej kategorii wiekowej, a Młodsza Grupa Reprezentacyjna zajęła w konkursie
II miejsce, otrzymując dyplom laureata II stopnia w swojej kategorii wiekowej.

Konkurs zorganizowany został na przełomie czerwca i lipca 2020 roku. Jury oglądało i oceniało prezentacje przesyłane przez wykonawców za pomocą linku do filmów na youtube z nagranymi tańcami (prezentacje z koncertów lub innych konkursów w 2019 roku). Grupa reprezentacyjna zaprezentował się w suicie tańców lubelskich, a młodsza grupa reprezentacyjna, wystąpiła z programem piosenek i tańców Beskidu Śląskiego.

107502415_700674070721610_4610506048907570682_nPrezentacje można obejrzeć pod linkami: https://bit.ly/3f82N5K, https://bit.ly/3gxBmlS

Gratulujemy wszystkim naszym tancerkom i tancerzom sukcesu w konkursie. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z wami w drugiej połowie sierpnia już na żywo na sali tanecznej. Tymczasem życzymy wszystkim udanych wakacji oczywiście z odrobiną tańca i śpiewu.

 

Stowarzyszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lisiecka

 

Rok 2020 z folklorem i kulturą ludową – to projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Liszki w ramach dotacji otrzymanej w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w Gminie Liszki w 2020 roku.

Herb

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Liszki