Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Wyjazdy Z życia Zespołu

Ferie z folklorem Górali Beskidu Śląskiego

Ferie, ferie… W tym roku nasz zespół poznawał folklor Górali Beskidu Śląskiego i nie tylko. Przez 5 dni tańczyliśmy, śpiewaliśy, braliśmy udział w warsztatach, ale nie brakło też chwil spędzonych na śniegu i zabawy karnawałowej w „Hogwarcie” :-). Krótka relacja poniżej.

I dzień pobytu w zaśnieżonej krainie:-)
Przywitała nas piękna zima! Śniegu po pas – dziękujemy Panu Marcinowi kierowcy firmy MAL – BUS Transport osób za bezpieczne dowiezienie nas na miejsce, bo drogi były białe.

Za nami: warsztaty w Centrum Produktu Regionalnego w Koniakowie, warsztaty taneczne, wieczorne zabawy integracyjne oraz wieczór filmowy:-).

Dzień II

Dzisiejsze przedpołudnie spędziliśmy na śniegu . Popołudniu była lekcja śpiewu i tańca. Natomiast wieczorem odbyły zajęcia muzyczne z bum bum rurkami a także rozpoczęliśmy przygotowania do jutrzejszego balu karnawałowego – tematyka…? A to pozostawimy w „tajemniczej” tajemnicy:-)

Dzień III i IV minął szybko
Wczoraj kulig, zajęcia taneczne i wokalne oraz bal karnawałowy w Hogwarcie, podczas którego odwiedził nas Lisiecki Lisek. Natomiast dziś zaświeciło słoneczko, wreszcie przestał padać śnieg, więc szaleliśmy na śniegu a po południu odbyły się ostatnie zajęcia. Wieczorem czeka nas podsumowanie wyjazdu wraz z rozdaniem nagród za udział w konkursach a jutro jak dopiszą warunki na drogach, może jeszcze w drodze powrotnej zwiedzimy Wisłę.

Dzień V – Wisła – wycieczka Śladami prof. Stanisława Hadyny założyciela Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który w tym roku skończyłby 100 lat.

Rok 2019 został ogłoszony Rokiem Stanisława Hadyny. Przewodnik PTTK odział w Wiśle podczas spaceru po mieście przybliżał nam postać Profesora pokazując miejsca z nim związane i opowiadając o jego życiu. W Amfiteatrze nazwanym jego imieniem zaśpiewaliśmy „Helokanie” piosenkę której melodię opracował Stanisław Hadyna a na cmentarzu ewangelickim na Groniczku zapaliliśmy znicz na jego grobie.
W drugiej części dnia zwiedziliśmy rezydencję Prezydenta RP.
Wycieczką po Wiśle zakończyliśmy nasz 5 dniowy zimowy wyjazd. Był to czas pracowity, gdyż codziennie doskonaliliśmy nasze umiejętności taneczne i wokalne, ale nie zabrakło też wielu przemiłych chwil spędzonych w gronie przyjaciół z zespołu (zabawy na śniegu, gry integracyjne, kulig, zabawa karnawałowa w Hogwarcie i wile, wiele innych). We wszystkich aktywnościach towarzyszył nam Lisiecki Lisek, którego dzieci pięknie przedstawiły na pracach plastycznych.
Kolejny wyjazd zespołowy już w lipcu a do tego czasu ćwiczymy, ćwiczymy, ćwiczymy – występujemy, tańczymy, śpiewamy i Ziemię Lisiecką rozsławiamy!
Dziękujemy Paweł Miś- Wójt Gminy Liszki, za dofinansowanie wyjazdu w postaci pokrycia kosztów podróży i po raz kolejny firmie MAL – BUS Transport osób za bezpieczną podróż.
Dzięki temu wyjazdowi po raz kolejny w świat poszła informacja o Gminie Liszki i działającym w niej Reprezentacyjnym Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”, ponieważ gdzie się nie pojawiamy zawsze padają pytania – a skąd są te uzdolnione dzieci? 🙂

Stowarzyszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lisiecka dziękuje uzdolnionym dzieciom 🙂 za wspólny wyjazd a rodzicom uzdolnionych dzieci kolejny raz dziękujemy za zaufanie:-)