Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Wyjazdy

IV Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „O Dobczycką Kozę”

W Ogólnopolskim i Wojewódzkim Turnieju Tańców Polskich nasze pary po raz kolejny pokazały klasę.

W turnieju wojewódzkim nasze najmłodsze pary, tańczące w kat. I debiut zajęły wszystkie miejsca na podium. Na I miejscu stanęli Łucja Siejka i Franciszek Brzeziński, II miejsce zajęli Gabriela Ulbrych i Emil Białoń, III miejsce Paulina Figuła i Szymon Wąsowicz. Na V miejscu znaleźli się Gabriela Mazur i Krzysztof Steczko a na VI Julia Nowak i Kuba Różański.

Turniej Ogólnopolski też był dla nas szczęśliwy. W kat. II D – startowało 11 par, z czego 4 pary z Ziemi Lisieckiej. W półfinałach zatańczyli wszyscy, ale do finału dostała się tylko jedna z nich. Ostatecznie II miejsce wywalczyli Małgorzata Witalec i Michał Berbeć.

W kat. III B – Małgorzata Wąsik i Michał Sikora zajęli II miejsce a Aniela Biczak i Grzegorz Galos IV miejsce.

W kat.II C – Dorota Sikora i Wiktor Kasprzycki zajęli III miejsc.

Organizatorzy turnieju zadbali o liczne atrakcje dla swoich gości m.in. odbył się konkurs na najlepiej kibicującą grupę. Konkurs wygrał Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” z Puław. Drugim konkursem było odgadnięcie imienia słynnej Dobczyckiej kozy, odnalezienie jej i zrobienie sobie z nią zdjęcia. Pięć pierwszych osób, które zgłosiły się z rozwiązaniem do cukierni „Złoty Kłos” w Dobczycach otrzymało pucharek lodów, pozostali po gałce lodów. Zabawa była świetna. Wieczorem na wszystkich uczestników turnieju czekało ognisko z kiełbaskami oraz nocne zwiedzanie Dobczyckiego zamku.