Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Wyjazdy Z życia Zespołu

Jubileusz 35- lecia Zespółu Pieśni i Tańca Łódź / Folk Song and Dance Ensemble Lodz

W ubiegłą sobotę (1.12.2018 r.) delegacja naszego zespołu uczestniczyła w Jubileuszu 35- lecia Zespół Pieśni i Tańca Łódź / Folk Song and Dance Ensemble Lodz. Jubileusz odbył się w Teatrze Wielkim w Łodzi. W koncercie zatańczyła Pani Anna Kruczek, która swoje pierwsze kroki taneczne stawiała jako 9 letnia dziewczynka w tym właśnie zespole.

Udział w tym koncercie był niezwykłą ucztą dla oka i ucha. Był to wielobarwny ponad 2 godzinny spektakl taneczny, bo tak można nazwać to co działo się na scenie, który przeprowadził widza przez tańce i piosenki z wielu regionów Polski.

Jeszcze raz całemu zespołowi oraz Paniom: Danucie Ciechańskiej i Beacie Stelmach, które kierują zespołem od strony artystycznej, organizacyjnej i choreograficznej. składamy wielkie gratulacje i życzymy wielu sukcesów.

Po koncercie Pani Ania napisała do przyjaciół z zespołu: „…cudownie było obserwować was na scenie, ale także widzieć łzy szczęścia po udanym występie zaraz za kulisami, kiedy to dziękowaliście sobie za wspólny taniec. Widać było w tym ogromny szacunek do siebie nawzajem. Takie chwile budują, bo okazuje się że folklor to nie tylko piękna muzyka, stroje, tańce, ale też ogromna kultura osobista i Przyjaciele z zespołu, których nigdy nie da się zapomnieć.
Cudownie było spotkać się z przyjaciółmi z dzieciństwa (z niektórymi nawet po ponad 20 latach) i mieć uczucie jakbyśmy widzieli się dopiero wczoraj. Te przyjaźnie są ponad czasowe i najcenniejsze. Dziękuję wam za wspólne chwile…”.

O Jubileuszu w Radio Łódź:
https://www.radiolodz.pl/…/48974-artystyczne-spotkanie-byly…