Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Bez kategorii

Liszki ponownie stolicą tańców polskich

Po raz kolejny za sprawą IV Turnieju Tańców Polskich „O Złoty Kłos Lisiecki” Liszki ponownie stały się na jeden dzień stolicą tańców polskich goszcząc w swoich progach 73 pary taneczne z: Malborka, Starego Pola, Siemiatycz, Warszawy, Dobczyc, Koła, Puław, Goleszowa, Bielska Białej, Łazów, Częstochowy, Klementowic i Katowic. Gminę Liszki reprezentowało 18 par tańczących w Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”.

Honorowy Patronat nad turniejem objęli:
Wojciech Pałka – Starosta Krakowski
Paweł Miś- Wójt Gminy Liszki
Skarby Blisko Krakowa
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego, Gminy Liszki a także Stowarzyszenie LGD Blisko Krakowa.
Organizatorami turnieju byli:
Gmina Liszki , Stowarzyszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lisiecka a także Stowarzyszenie LGD Blisko Krakowa.
Patronat merytoryczny nad turniejem objęła:
Komisja ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF®

Dzień był pełen emocji i miłych niespodzianek. Za sprawą wspaniałych darczyńców i patronów turniej został zorganizowany na wysokim poziomie a tancerze wyjechali z Liszek z pucharami, medalami i upominkami.
Pojawiła się też nagroda specjalna, którą ufundował Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny. Był nią udział jednego z zespołów w warsztatach tanecznych w siedzibie zespołu „Śląsk”. Otrzymał ją Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej, który jako pierwszy wysłał zgłoszenie na nasz turniej. Wśród darczyńców znaleźli się tacy, którzy ufundowali nagrody w konkretnych kategoriach. Nagrody dla zwycięzców w kat. II A ufundowała firma MAL – BUS Transport osób, kupony rabatowe na obuwie taneczne w kat. VII A i dla par finałowych podarowała Firma Akces Dance z Krakowa. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za wsparcie i cieszymy się, że wśród nas są osoby o ogromnym sercu, którym zależy na pielęgnowaniu tradycji narodowych.

Pary Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” z wdziękiem,gracją i elegancją prezentowały się na parkiecie. Oto osiągnięcia naszych lisieckich par tanecznych w IV Turnieju Tańców Polskich „O Złoty Kłos Lisiecki”:

Kat.I (7-9 lat) – III miejsce Zuzanna Mazur i Wiktor Malik
Kat.II B (10-12 lat) – II miejsce Łucja Siejka i Franciszek Brzeziński
Kat. II C (10 – 12 lat) – I miejsce i awans do klasy II B uzyskali Emilia Fryc i Marek Tworzyk, III miejsce Dorota Kapusta i Michał Dymek
Kat. III B (13-15 lat) – I miejsce Zofia Brzezińska i Paweł Tabor
Kat.III C (13-15 lat) – II miejsce Gabriela Dyjach i Antoni Kapusta
W kat debiut
Kat.0 (4-6 lat)- ex aequo I miejsce zajęli Magdalena Koszycka i Piotr Wąsik oraz Milena Dymek i Adam Saługa
Kat. II debiut (10-12 lat) – I miejsce Martyna Kozioł i Maciej Kruk, II Magdalena Mitka i Krzysztof Steczko, III miejsce Małgorzata Koszycka i Stanisław Senderek

Organizacja turnieju przebiegła sprawnie i w serdecznej atmosferze. Po turnieju tancerze wzięli udział w swingowych warsztatach tanecznych w Krakowie zorganizowanych przez Jazz Like That – Swing Studio

Dziękujemy wszystkim zespołom za udział w turnieju i liczymy na równie miłe spotkanie za rok podczas V Jubileuszowej edycji naszego lisieckiego turnieju.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim rodzicom dzieci należących do Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”. Dzięki Państwa zaangażowaniu i nieocenionej pomocy wszystko wyszło wspaniale i po raz kolejny przekonaliśmy się, że tworzymy wszyscy wspaniały team, który działając razem może „przenosić góry”.