Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Z życia Zespołu

Łucja Siejka i Franciszek Brzeziński najlepszą parą taneczną „Ziemi Lisieckiej” w roku 2018 r.

Para ta w roku 2018 wzięła udział w 10 ogólnopolskich turniejach tańców polskich w formie towarzyskiej. Na 10 z nich 9 krotnie Łucja z Frankiem byli na I miejscu i 1 raz na II miejscu. Ogólnopolskie turnieje tańców polskich w formie towarzyskiej są najwyższej rangi imprezami, w których udział biorą pary taneczne z całego kraju. W turniejach odbywających się pod auspicjami Komisji ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF®. nasza para startowała w kategorii I B (7-9 lat) w klasie tanecznej C a w czerwcu uzyskali awans do klasy wyższej – klasy B. Taneczny rok 2018 Łucja i Franciszek zakończyli na I miejscu w ogólnopolskim rankingu Polskiej Sekcji CIOFF® (Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej). http://kdstppscioff.home.pl/tance-polskie-ps-cioff/index.php/ranking-kat-i-kl-b
Para ta tańczy od samego początku pod okiem Pani Anny Kruczek. Łucja miała 2 lata a Franek 4 lata kiedy zaczęli uczyć się pierwszych kroków tanecznych podczas zajęć taneczno-rytmicznych w przedszkolu. W Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” tańczą od początku – od września 2015 roku. Dzieci mają za sobą już wiele występów. Za każdym razem z dumą reprezentują gminę Liszki zarówno podczas koncertów z zespołem a także indywidualnych występów turniejowych oraz wszelkich uroczystości zyskując za każdym razem sympatię a także uznanie widzów i sędziów.
W ostatnim czasie z Frankiem i Łucją został przeprowadzony wywiad, dzięki któremu dowiedzieliśmy się m.in. że ulubionym tańcem Łucji jest Polka i w niej czuje się najlepiej, ale uwielbia także tańczyć taniec nowoczesny. Franek natomiast z przyjemnością tańczy krakowiaka a strój krakowski uważa za najładniejszy. W tańcu ludowym najbardziej podoba im się to, że podtrzymuje się tradycję, jest miła atmosfera i tańczy się z zespołem a także to, że są piękne stroje tradycyjne i ludowe. Oboje najbardziej lubią tańczyć ze sobą w parze a ulubionym ich turniejem jest nasz Lisiecki turniej – Turniej Tańców Polskich „O Złoty Kłos Lisiecki” oraz turniej odbywający się w Dobczycach. Na pytanie jak zachęciliby innych do tego, aby wstąpili do „Ziemi Lisieckiej” i zaczęli tańczyć tańce ludowe – Łucja odpowiedziała:
„Przyjdź i spróbuj, może ty też, polubisz tańce ludowe! ”

Łucji i Frankowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów a tych, których zainteresowała historia naszych tancerzy zapraszamy i zachęcamy do wstąpienia w szeregi naszego zespołu:-)