Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Wydarzenia lokalne

Międzynarodowe Spotkanie z Tańcem

Barwne widowisko, tak można określić święto tańca, które odbyło się w niedzielę 24.04.2016 roku na hali widowiskowo – sportowej w Zespole Szkół w Liszkach. W koncercie wystąpiło ponad 130 mniejszych i większych artystów z Polski i Ukrainy.
Międzynarodowe Spotkanie z Tańcem otworzyli gospodarze, czyli Reprezentacyjny Zespół Gminy Liszki – Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”. Tancerze przywitali gości Krakowiakiem a w dalszej części programu podziwialiśmy w ich wykonaniu poloneza z mazurem oraz Tańce Górnego Śląska. Pokaz dały także pary turniejowe tego zespołu. Nasi najmłodsi goście z Ukrainy – Zespół „Słoneczko” ze Lwowa ujął widownię za serca śpiewając ukraińskie piosenki i wykonując z niesamowitą precyzją wszystkie tańce. Krakowska Szkoła Flamenco Almoraima zachwyciła wszystkich tańcami z dalekiej Hiszpanii, a dziecięca grupa Zespołu Pieśni Tańca „Beskid” z Bielska Białej zabrała nas w podróż do Łowicza tańcząc łowicką Bańdurkę”. W finale Międzynarodowego Spotkania z Tańcem zobaczyliśmy Tańce Górali Żywieckich w wykonaniu najstarszych tancerzy Zespołu Pieśni Tańca „Beskid” z Bielska Białej. Górale przepięknie zatańczyli i zaśpiewali. Widownia zachwycona, aż ręce bolały od oklasków. Na zakończenie Pan Wójt Gminy Liszki Paweł Miś wszystkim podziękował a członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” wręczyli wszystkim uczestnikom Międzynarodowego Spotkania z Tańcem drobne upominki.
Impreza odbyła się pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Liszki Pawła Misia
Organizatorami byli: Stowarzyszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lisiecka, Gmina Liszki oraz Zespół Szkół w Liszkach
Międzynarodowe Spotkanie z Tańcem wsparli: Pracownia Piekarniczo-Cukiernicza “Łysa Góra” Ewa i Janusz Trojan – Kaszów, Eurowarsztat Damiko Auto Części Damin Hofman, Serwis – Liszki, Kwiaciarnia „U Krysi” Krystyna Sowińska – Liszki, Czesław Witalec – Piekary, Firma Oris Sp.j. Jan Jasiołek – Włowice, Max-Market. Sklep wielobranżowy. Anna i Kazimierz Wąsik – Kaszów,
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Gminy Liszki.