Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Wyjazdy Z życia Zespołu

Złoty i Brązowy Gryf dla Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”

Nasz zespół w niedzielę wziął udział w X Jubileuszowym Podkarpackim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf” w Dębicy. Był to pierwszy występ „Ziemi Lisieckiej” podczas takiego konkursu. Nasza młodsza i starsza grupa reprezentacyjna rywalizowały z zespołami z całej Polski. Były to dla nas ogromne emocje i niezwykłe przeżycie. Poziom przeglądu był bardzo wysoki, tym bardziej jesteśmy dumni i szczęśliwi, że zdobyliśmy Złotego i Brązowego Gryfa.
Młodsza grupa wystąpiła w kategorii wiekowej 7-12 lat, natomiast starsza grupa w kategorii wiekowej 13-19 lat i w tej kategorii nasza młodzież była jedną z młodszych wiekowo grup.

Złoty Gryf (I miejsce) powędrował do Grupy Reprezentacyjnej, która podczas przeglądu zaprezentowała się w dwóch programach, a były to: Polonez – muzyka Kamil Bębenek, choreografia Anna Kruczek oraz „W moim ogródeczku” – suita tańców lubelskich – muzyka ludowa, choreografia Anna Kruczek, przygotowanie wokalne Adrianna Raduszewska.

Brązowego Gryfa (III miejsce) zdobyła młodsza grupa reprezentacyjna a zaprezentowała się w programie: Pognała Wołki na Bukowinę – Piosenki i tańce z regionu Beskidu Śląskiego- muzyka ludowa, choreografia Anna Kruczek, przygotowanie wokalne Adrianna Raduszewska.

Był to nasz pierwszy udział w tego typu konkursie, w dodatku o zasięgu ogólnopolskim i od razu zwieńczony sukcesami. Jesteśmy prze szczęśliwi.

Gratulacje dla naszych młodych tancerzy i ogromne podziękowania dla naszej cudownej kapeli Adrianna Raduszewska, Paweł Suchan i Wiesław Pyzik, bez której akompaniamentu nie udałoby nam się zapewne tak pięknie zatańczyć.

Pełni energii i zapału wracamy na sale, by wciąż doskonalić nasze wokalne i taneczne umiejętności.