Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Wyjazdy

I ogólnopolski turniej tanców Polskich „O Serce Beskidów”, 13–14.02.2016.

Walentynkowy weekend Tancerki i Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka spędzili w Bielsku Białej. Nasze pary wzięły udział I Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Serce Beskidów”. Był to niezwykły weekend zakończony sukcesami. W sobotę I miejsce zajęli Dorota Sikora i Wiktor Kasprzycki w kat. II C oraz Aniela Biczak i Grzegorz Galos w kat. III C. Tego dnia w kat. I debiut zatańczyły także nasze najmłodsze pary: Gabriela Ulbrych i Emil Białoń, Łucja Siejka i Franciszek Brzeziński, Gabriela Mazur i Krzysztof Steczko oraz Paulina Figuła i Szymon Wąsowicz- w tej kategorii wszystkie pary zaprezentowały się bardo ładnie i nikt nie był przegrany a wszyscy wyjechali ze wspaniałymi upominkami. Podczas turnieju zadebiutowali także Gabriela Dyjach i Antonii Kapusta w kat. II D a od niedawna startują także Weronika Dyjach i Mateusz Matys startujący w kat. III D.
Niedziela również okazała się dla nas szczęśliwa: na podium stanęli Małgorzata Witalec i Michał Berbeć, którzy zajęli II miejsce w Kat. II D, w finale tej samej kategorii znaleźli się także Zofia Brzezińska i Paweł Tabor dla których to był pierwszy start w nowej kategorii wiekowej – ostatecznie zajęli VI miejsce na 22 pary startujące.
Tego dnia organizatorzy przeprowadzili specjalną walentynkową rundę w Kat. III open w której wystartowały także nasze pary: Aniela Biczak i Grzegorz Galos zajęli II miejsce w tej kategorii.
Rywalizacja turniejowa przeplatana była występami Zespołu Pieśni i Tańca „Beskid”, który zaprezentował przed publicznością tańce Górali Żywieckich, Tańce mieszczan żywieckich, Tańce Górali Śląskich, Groteskę „Umarł Maciek „, natomiast grupa dziecięca tego zespołu zaprezentowała się w tańcu:”Idzie górnik drogą”, „Bańdurka”.
Turniej w Bielsku Białej otworzył nowy sezon turniejowy,a przed nami za niecały miesiąc turniej w Puławach a w kwietniu Mistrzostwa Polski w Wieliszewie.