Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Wydarzenia lokalne

I Spotkanie Noworoczne Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”, 15.01.2016

W piątkowy wieczór korzystając z gościnności księdza proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Liszkach Ks. Władysława Szymoniaka zorganizowaliśmy w sali teatralnej spotkanie noworoczne. Pierwsza część spotkania upłynęła nam w miłej, rodzinnej atmosferze przy dźwiękach kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci z zespołu a także rodziców i zaproszonych gości. Wysłuchaliśmy też dwóch kolęd zagranych na skrzypcach przez utalentowaną Olgę Duchnik uczennicę szkoły muzycznej w Krakowie a także usłyszeliśmy dzwoneczkową orkiestrę złożoną z najmłodszych członków naszego zespołu, którzy wykonali akompaniament na dzwoneczkach do kolędy „Lulajże Jezuniu”. Pierwsza część zakończyła się życzeniami noworocznymi.
Druga część naszego spotkania przerodziła się spontanicznie w zabawę karnawałową, co wyniknęło z dużej żywiołowości naszych dzieci i ogromnej potrzeby ruchu, co jest zrozumiałe w końcu to zespół nie tylko pieśni, ale i tańca. Bawiliśmy się świetnie tańcząc kankana, kaczuszki, kalinkę i do wielu innych znanych melodii, lubianych nie tylko przez dzieci, ale także i dorosłych. Wieczór był bardzo udany.
Pragnę podziękować wszystkim rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie naszego spotkania – upieczenie pysznych ciast, zorganizowanie napojów i ciasteczek i tak liczne przybycie.
W imieniu całego zespołu – dzieci, rodziców i swoim własnym dziękuję za zaszczycenie nas swoją obecnością Panu Wójtowi Pawłowi Misiowi, Panu Wice Wójtowi Łukaszowi Glińskiemu, Radnej Powiatu Krakowskiego i Sołtys wsi Piekary Pani Zofii Pyli oraz Radnemu z Piekar Panu Marcinowi Mazurowi.
Jeszcze raz pragnę życzyć wszystkim dzieciom, rodzicom i naszym gościom w Nowym Roku 2016 uśmiechu każdego dnia, wytrwałości w dążeniu do celu, wielu sukcesów. Życzę, aby spełniały się wasze marzenia, a każda kolejna chwila była dowodem na to, że życie naprawdę jest piękne.
NOWY ROK 2016 – A zatem kochane dzieci i ich wspaniali rodzice:
„Z nowym rokiem – nowym krokiem i z przebojem… i oczywiście przede wszystkim z uśmiechem na twarzy i wieloma życzliwymi osobami wokół nas. A w głowach mnóstwem planów i pomysłów do zrealizowania w 2016 roku – Hej!!!”

Anna Kruczek