Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Wydarzenia lokalne Wyjazdy Z życia Zespołu

Muzyka, taniec, radość, śpiew…” Ogólnopolski Turnieju Tańców Polskich ” O Dobczycką Kozę” i Wojewódzki Turnieju Tańców Polskich „O Puchar Burmistrza Dobczyc”

Miniony weekend był dla Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” bardzo pracowity a jednocześnie radosny i pełen sukcesów. W sobotę pary reprezentowały naszą gminę podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich „O Dobczycką Kozę” i Wojewódzkiego Turnieju Tańców Polskich
„O Puchar Burmistrza Dobczyc”. Natomiast w niedzielę tancerze z gminy Liszki wzięli udział w Małopolskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych „Smok 2017”, który odbywał się ramach Ludowych Dni Kurdwanowa w Krakowie. Jeden i drugi dzień był bardzo udany. W sobotę wróciliśmy z Dobczyc z miejscami na podium a w niedzielę za nasz występ otrzymaliśmy dyplom i Statuetkę Smoka. Nasz zespół podczas obu imprez prezentował się pięknie i z dumą promował gminę Liszki w Dobczycach i w Krakowie. Wydarzenia w których wzięliśmy udział były świetnie zorganizowane a dla naszych najmłodszych tancerzy udział w nich był dużym przeżyciem.