Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Wyjazdy Z życia Zespołu

Reprezentanci naszej gminy na Balkan Folk Fest 2017 w Bułgarii !

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” cały rok przygotowywał się, aby zostać zakwalifikowanym i móc wziąć udział oraz godnie reprezentować i promować gminę Liszki na festiwalu w Bułgarii. Wśród zaproszonych gości oprócz naszego zespołu znalazły się zespoły z Serbii, Chorwacji, Ukrainy a także inne zespoły z Polski. Podczas dwóch koncertów w przepięknej sali koncertowej w centrum Varny nasz zespół zaprezentował krakowiaka w strojach lisieckich, tańce i piosenki z regionu lubelskiego oraz tańce i piosenki górali Beskidu Śląskiego. Ponadto daliśmy mini koncert na głównych ulicach Varny i Złotych Piasków, gdzie turyści z zainteresowaniem i sympatią słuchali śpiewanych przez nas piosenek i niczym jak
z gwiazdami Hollywood robili sobie zdjęcia oraz kosztowali przywiezionych z Polski „lisieckich przysmaków”. Występy „Ziemi Lisieckiej” za każdym razem nagradzane były oklaskami i słowami uznania zarówno płynącymi z ust organizatorów jak i publiczności. Za udział w festiwalu zespół otrzymał pamiątkową statuetkę oraz dyplom.

Podczas festiwalu nie zabrakło czasu na kąpiel w Morzu Czarnym, rejs z bitwą morską na statku pirackim a także udział w pokazie delfinów.

Wieczory były okazją na integrację z zespołami z innych krajów. Szczególne sympatie nawiązaliśmy z członkami zespołu z Serbii, z którymi nasza młodzież robiła sobie pamiątkowe zdjęcia i wymieniała się adresami.
Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” w roku szkolnym 2016/2017 wziął udział w dwóch festiwalach pierwszy w Polsce – był to X Festiwal Zespołów Pieśni i Tańca „Z Przytupem” w Zakrzewie (powiat Złotowski/woj. Wielkopolskie) oraz Międzynarodowy Festiwal Balkan Folk Fest 2017 Golden Sands & Resort w Bułgarii i to jest dopiero początek naszych tanecznych wojaży, ponieważ już szukamy na kolejny rok naszej działalności następnych festiwali zarówno Polsce jak i po za jej granicami.

Składam serdeczne podziękowania Pani Agacie Witalec – Prezesowi Stowarzyszenia Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lisiecka i kierownikowi wyjazdu za wspólne zorganizowanie tego przedsięwzięcia, pomoc
i zaangażowanie oraz trzymanie pieczy nad przebiegiem całego wyjazdu, Pani Danucie Lenart za profesjonalną opiekę nad strojami zespołowymi, Pani Katarzynie Sikorze za wokalne przygotowanie dzieci do występów, Paniom Małgorzacie Soból i Małgorzacie Sikorze za zrobienie przepięknych zdjęć – dzięki wam dzieci mają wspaniałą pamiątkę oraz wszystkim opiekunom za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wyjazdu. Wszystkim rodzicom, którzy oddali swoje dzieci pod naszą opiekę dziękuję  za zaufanie, z takimi wspaniałymi dziećmi możemy jechać i na koniec świata.

Drodzy rodzice i mieszkańcy Gminy Liszki możecie być naprawdę dumni z dzieci, które podczas wyjazdu przepięknie zatańczyły, wykazały się wysoką kulturą osobistą oraz pięknie reprezentowały i promowały naszą gminę Liszki w Bułgarii na Balkan Folk Fest 2017.

Anna Kruczek

Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” wraz z rodzicami szczególne podziękowania kierują do Wójta gminy Liszki Pawła Misia, za zainteresowanie, pomoc i wsparcie finansowe wyjazdu na Festiwal do Bułgarii.