Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Wydarzenia lokalne

V Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś!”, 14.01.2016

W czwartkowy poranek 14 stycznia mieliśmy okazję wziąć udział w V Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś!” w Szkole Podstawowej w Racznej.
W przeglądzie wzięło udział 9 zespołów ze szkół znajdujących się na terenie Gminy Liszki. Wśród prezentowanych kolęd znalazły się takie jak: „Gore gwiazda Jezusowi”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Lulajże Jezuniu” czy „Wśród nocnej ciszy” a także wiele znanych i lubianych przez dzieci pastorałek. Nasz zespół zaśpiewał „Gore gwiazda Jezusowi” oraz „My też Pastuszkowie”.
Był też czas na wspólne kolędowanie. W trakcie koncertu zagrał na trąbce absolwent SP w Rącznej, uczeń szkoły muzycznej Sławomir Górecki a także zaakompaniował do śpiewu na saksofonie P. radny Piotr Tyrka. Zaśpiewał także dla wszystkich Pana Jan Kowalczyk, którego występ został przyjęty jak zawsze bardzo ciepło. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wójt Gminy Liszki P. Paweł Miś, przedstawicielka Rady Powiatu P. Zofia Pyla, władze lokalne – sołtys i radni Rącznej: P. Krzysztof Krupa, P. Piotr Tyrka i P. Wiesław Kasprzycki, a także Proboszcz parafii w Rącznej ks. Jacek Strzelecki.
Atmosfera podczas przeglądu była bardzo ciepła i rodzinna. Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tak wspaniałej uroczystości.
Dziękuję Pani Katarzynie Sikora za pomoc w przygotowaniu śpiewu i Kamilowi Bębenkowi za akompaniament.
Anna Kruczek