Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Wydarzenia lokalne Z życia Zespołu

Warsztaty Taneczne z Zespołem Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”

Ostatnie dwa tygodnie sierpnia były pełne radości i tańca. Warsztaty taneczne, w których wzięli udział członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” zostały zrealizowane w ramach projektu „Rok 2020 z folklorem i kulturą ludową” przy wsparciu finansowym Gminy Liszki w ramach dotacji otrzymanej w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w Gminie Liszki w 2020 roku.

17 sierpnia br. ponownie udało nam się wrócić na salę taneczną. Wspaniale było zobaczyć naszych tancerzy i tancerki po 5 miesiącach w prawie pełnym składzie, stęsknionych i gotowych do szlifowania swojej tanecznej formy. Zajęcia prowadzone były przez naszych instruktorów a także zaproszonych gości. Zajęcia z najstarszymi grupami poprowadzili Paulina i Łukasz Kopyto, którzy od kilku lat podbijają scenę polskich tańców narodowych. Para ta specjalizuje się głównie w polskich tańcach narodowych i regionalnych, ale prezentuje także tańce towarzyskie i tańce innych krajów. Obecnie działają jako niekrzesani, zanim jednak pojawili się jako niekrzesani przez kilka lat tańczyli w Zespole Pieśni i Tańca “Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Dziękujemy niekrzesani za pracę z naszymi tancerzami i tancerkami, dzieciom i młodzieży za pracę podczas zajęć, uśmiech i radość, które teraz niż kiedykolwiek wcześniej są nam wszystkim potrzebne i pozwalają patrzeć optymistycznie w przyszłość.

Zajęcia w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczynamy 8 września br. Szczegółowy harmonogram zajęć już wkrótce.