Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Turnieje Z życia Zespołu

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” na podium w Puławach

Pary taneczne ZPiT „Ziemia Lisiecka” w miniony weekend z ogromną radością ponownie, zaprezentowały na żywo swoje umiejętności. Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” w Puławach jako pierwszy po rocznej przerwie zorganizował Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”.
Cała impreza odbyła się bez udziału publiczności, z zachowaniem reżimu sanitarnego w związku z COVID – 19. Gminę Liszki reprezentowało 8 par a kibicował im Lisiecki Lisek.
Wszyscy nasi tancerze zatańczyli pięknie, z wdziękiem i elegancją prezentując się na puławskim parkiecie. W tym trudnym dla wszystkich czasie, miło było zobaczyć uśmiechnięte buzie naszej wspaniałej młodzieży i radość płynącą z bycia razem ze swoimi przyjaciółmi z zespołu.
Oto wyniki:
1 miejsce w kat. II B Franciszek Brzeziński i Łucja Siejka
2 miejsce w kat. III A Paweł Tabor i Zofia Brzezińska
3 miejsce w kat. III C Marek Tworzyk i Emilia Fryc
Ponad to podczas turnieju pięknie zaprezentowali się również w swoich kategoriach:
Michał Dymek i Dorota Kapusta, Antoni Kapusta i Małgorzata Koszycka, Wojciech Wąsik i Marcelina Dymek, Małgorzata Witalec i Michał Berbeć, Aniela Biczak i Piotr Soból.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Liszki Pawłowi Misiowi Gmina Liszki – Urząd za dofinansowanie udziału naszych par w XIX Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli” W Puławach.

O konkursie w Dzienniku Wschodnim: https://tiny.pl/rnj95

Zdjęcia:

lentil.studio

oraz Agata Witalec