Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Lisiecka"

zpit-ziemialisiecka-logo
Kategorie
Bez kategorii

Świąteczny czas – tradycja łączy pokolenia

Świąteczny czas – tradycja łączy pokolenia, to projekt realizowany w Szkole Podstawowej im.św. Jana Kantego w Liszkach w ramach projektu Fundacji Przestrzeń Rozwoju pn. „Centrum Aktywności Społecznej” i jest w całości dofinansowany ze środków otrzymanych z NIW – CRSO w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Nasz zespół miał przyjemność w ramach tego projektu 2 grudnia br. przeprowadzić warsztaty: Na ludową nutę – tańce regionalne.
Podczas warsztatów zaprezentowały się wszystkie grupy naszego zespołu w programie „Tańce, piosenki i zabawy z regionu Krakowskiego”. Uczestnicy warsztatów podczas spotkania poszerzyli swoją wiedzę na temat regionu krakowskiego, zatańczyli chodzonego a dzieci i młodzież z naszego zespołu uczyła gości podstawowych kroków tanecznych występujących w krakowiaku. O strojach opowiadała Pani Anna Kruczek. Nasza akompaniatorka Pani Adrianna Raduszewska przygrywała do tańca a także nauczyła wszystkich piosenki „Albośmy to jacy tacy”.
Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze a goście na koniec warsztatów pytali kiedy odbędą się kolejne. Chyba im się podobało… 🙂
Dziękujemy wszystkim dzieciom z naszego zespołu za udział w warsztatach, rodzicom za zadbanie o ich piękny wygląd a gościom za przybycie i aktywne w nich uczestnictwo.
Dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im.św. Jana Kantego w Liszkach za zaproszenie do udziału w projekcie.